Vánoční turnaj ve stolním tenise 2018

Dne 30.12.2018, za podpory obce Návsí, proběhl již 9. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenise pořádaný oddílem stolního tenisu SK Návsí. Turnaj se konal tělocvičně Masarykovy ZŠ Návsí a byl rozdělen do dvou kategorií. Letošní účast byla rekordní, když se na turnaji ukázalo celkem 56 hráčů. Celý maraton zápasů rozběhl dopolední turnaj pro neregistrované s výbornou účastí celkem 24 hráčů různého věku a pohlaví. Hráči byli rozděleni do čtyř skupin po šesti hráčích a z každé skupiny postupovali nejlepší čtyři hráči do osmifinálového pavouka. Zápasy ve skupinách byly velice vyrovnané a o postupu do osmifinále muselo několikrát rozhodovat skóre. Po vyrovnaném průběhu bylo kolem poledne definitivně rozhodnuto o vítězích i o poražených.
Po vyhlášení výsledků kategorie neregistrovaných následoval turnaj pro registrované hráče stolního tenisu, rovněž s rekordní účastí celkem 32 hráčů. O turnaj byl mezi registrovanými hráči obrovský zájem, proto se organizátoři rozhodli, že z kapacitních důvodů bude počet hráčů omezen na maximální počet 32 hráčů. Přihlášení hráči byli dle žebříčku rozděleni do výkonnostních košů a poté nalosováni do čtyř skupin po osmi hráčích. Letošní účast ozdobili i hráči krajských soutěží, takže měl turnaj vynikající sportovní úroveň. Z každé skupiny postupovali čtyři nejlepší do osmifinálového pavouka. Kolem osmé hodiny večerní bylo rozhodnuto o celkovém pořadí. Za zmínku k výsledkové listině stojí 2. místo (již po osmé) Jiřího Turoně v kategorii neregistrovaných a 3. místo Jana Sikory z SK Návsí v kategorii registrovaných. Je velká škoda, že nám kapacita tělocvičny nedovolí turnaj organizovat ještě ve větším počtu, tak aby byli uspokojeni všichni zájemci o náš turnaj. Celý turnaj provázela přátelská a uvolněná atmosféra a všichni účastníci si pochvalovali organizaci turnaje, proto věříme, že se se všemi uvidíme i v následujícím ročníku.