Podzimní mezinárodní turnaj ve stolním tenise

Dne 28.9.2012 proběhl v tělocvičně Masarykovy základní školy Návsí již 3.ročník Podzimního mezinárodního turnaje dětí ve stolním tenise, pořádaný Sportovním klubem Návsí, oddílem stolního tenisu. Turnaje se zúčastnilo celkem 35 hráčů, z toho 15 hráčů bylo zahraničních. Zastoupení v turnaji měli hráči pořádajícího klubu SK Návsí, dále hráči ZŠ Svrčinovec (Slovensko), hráči Gimnazjum Cieszyn (Polsko), hráči Beskydu Dolní Líštná, hráči TJ Sokol Ropice a mnozí další jednotlivci.

Turnaj probíhal od ranních hodin ve 3 kategoriích:

- Kategorie neregistrovaných hráčů 3.-7. třída

- Kategorie neregistrovaných hráčů 8.-9. třída

- Kategorie registrovaných hráčů

Vynikající sportovní úroveň sliboval zejména turnaj kategorie registrovaných hráčů, kterého se zúčastnili hráči reprezentující ZŠ Svrčinovec, kteří měli na turnaji i aktuálního mistra Slovenska ve své věkové kategorii, jinak hráče MSK CERESIT Čadca. Každá kategorie byla rozdělena na 2 skupiny a z každé ze skupin postupovali 2 nejlepší přímo do semifinále, poražení svedli následně boj o 3.místo, vítězové se pak utkali o prvenství ve finále. V nabité konkurenci se rozhodně neztratili ani hráči pořádajícího SK Návsí, zisk jednoho 1.místa a jednoho 2.místa i velice cenné 4.místo v našlapané kategorii registrovaných hráčů jsou toho příkladem.

V kategorii neregistrovaných 3.-7. třída si to ve finále rozdali Marek Raszka z SK Návsí proti Maciiejovi Byrtekovi Gimnazja Cieszyn, v němž byl úspější hráč SK Návsí a zvítězil poměrem 3:0 na sety.

V kategorii neregistrovaných 8.-9. třída se ve finále střetli hráč SK Návsí Dominik Sikora a hráč reprezentující ZŠ Svrčinovec Špilák Vladimír. Po vyrovnaném průběhu všech setů byl nakonec úspěšnější hráč Zš Svrčinovec poměrem setů 3:0.

Kategorie registrovaných hráčů byla jednoznačným vrcholem celého turnaje a všichni přítomní byli svědky opravdu nevšedního sportovního zážitku, které nám přineslo finále této kategorie. Finále této kategorie mělo opravdu vynikající sportovní úroveň, ve kterém se střetli hráč ZŠ Svrčinovec Cyprich Radovan (jinak hráč MSK CERESIT Čadca) a Rusnáková Markéta (hráčka TJ Sokol Ropice, současně hostující v SK Frýdlant n.O, kde je svěřenkyní ikony našeho stolního tenisu Marie Hrachové). Ve finále měl navrch hráč ZŠ Svrčinovec poměrem 3:0 na sety.

Turnaj proběhl ke spokojenosti všech zúčastněných,kteří všichni přislíbili účast v následujícím ročníku.